OCIAA at Monroe-Woodbury

Scores: North Rockland (NR) - d. Monroe-Woodbury (M-W) 21-36; d. Pine Bush (PB) 15-46; d. Suffern (S) 18-39; Monroe-Woodbury - d. Pine Bush 21-40; d. Suffern 26-31; Suffern - d. Pine Bush 21-40 (North Rockland and Suffern are non-league meets).

Individual (3 miles): 1. Michael Hannon (M-W) 17:46.84; 2. Dylan Serino (NR) 17:47.57; 3. Patrick Tuohy (NR) 17:48.11; 4. Ryan Guzinski (NR) 18:08.05; 5. Michael Hennelly (S) 18:09.68; 6. Victor Carrano (NR) 18:10.75; 7. Jeremy Giardina (S) 18:12.96; 8. Kevin Paik (M-W) 18:15.69; 9. Nevin Mathew (NR) 18:25.78; 10. Tim Lorenzen (PB) 18:28.80; 11. Jaelin Edwards (PB) 18:47.45; 12. Ben Hochheiser (S) 19:11.56; 13. Trevor Ladue (M-W) 19:20.77; 14. Joseph LaBarbera (NR) 19:29.61; 15. Cameron Whitton (M-W) 19:31.21.

OCIAA at Burke Catholic

Scores: John S. Burke Catholic (BC) - d. James I. O’Neill (O) 15-50; d. Tuxedo (T) 15-50.

Individual (3.1 miles): 1. Pat Gunn (BC) 18:55; 2. John Zick (BC) 19:57; 3. Johnny Drumgoole (BC) 21:27; 4. Dominic Rainelli (BC) 22:19; 5. Nick Daleo (BC) 22:19; 6. Paul Eugenio (BC)23:25; 7. Andrew Hekl (T) 24:28; 8. Jack Baroch (BC) 25:46; 9. Dawson Sabotka (O) 28:07; 10. Jacob Moon (T) 28:40; 11. Marcus Gowrie (T) 28:40; 12. Christopher Rowan (BC) 29:11; 13. Cooper Harrison (BC) 29:47; 14. Clayton Rost (T) 31:00.

OCIAA at Liberty

Team key: Liberty (L) - d. Eldred (E) 15-50; d. Fallsburg (F) 20-39; Fallsburg d. Eldred 15-50.

Individual (at Walnut Mountain Park, 3.1 miles): 1. Jordan Russo (L) 22:54; 2. Miguel Campos (L) 24:09; 3. Tom Clark (L) 24:32; 4. Shawn Leszczynski (F) 28:17; 5. Michael Batista (F) 28:28; 6. Francisco Casteneda (L) 29:44; 7. Joe McNeill (E) 30:58; 8. Gavin Werring (L) 31:00; 9. Ethan Mednick (F) 37:40; 10. Jared Mohammed (F) 46:43; 11. Tristan Mohammed (F) 46:47.

OCIAA at Minisink Valley

Scores: Minisink Valley (MV) - d. Port Jervis 15-50; d. Livingston Manor 15-50; Port Jervis (PJ) - d. Livingston Manor (LM) 15-50.

Individual (3 miles): 1. Aiden Berlinski (MV) 18:11; 2. Jude Habert (MV) 18:19; 3. Arthur Scrima (MV) 18:20; 4. Jamie Granata (MV) 18:22; 5. Scott Wortmann (MV) 18:23; 6. Noah Mason (MV) 18:33; 7. Nate Mason (MV) 19:05; 8. Mike Herman (PJ) 19:13; 9. Corey Allen (PJ) 19:44; 10. Peter Estep (MV) 19:49; 11. Raven Aumick (PJ) 19:50; 12. Ben Hopkins (MV) 19:56; 13. Will Goldsmith (MV) 20:08; 14. Anthony Sood (PJ) 20:21; 15. Nick Albornoz (MV) 20:39; 24. Mason Banks (LM) 22:13.

OCIAA at Tri-Valley

Scores: Tri-Valley (TV) - d. Sullivan West (SW) 28-28 (TV wins on tie-breaker); d. Seward (Sew) 22-37; Sullivan West - d. Seward 24-31.

Individual: 1. Ayden Gann (SW) 18:35.4; 2. Andrew Coddington (TV) 19:45.3; 3. John Shaughnessy (Sew) 20:03.5; 4. Quintin Berteau (TV) 20:20.8; 5. Luke Cassar (Sew) 20:39.1; 6. Cameron Gibbson (SW) 20:45; 7. Alan Marshal (SW) 20:45; 8. Mikhail Vainblat (TV) 20:50.1; 9. Jackson Haberli (SW) 21:58.1; 10. Daniel Rush (TV) 22:01.6; 11. Robert Mercado (TV) 22:05.8; 12. Eric Carbonaro (Sew) 23:40.8; 13. Evan Edwards (TV) 24:30.6; 14. Kai Brasseale (SW) 25:09.3; 15. Michael Babcock (TV) 25:18.9.

OCIAA at Washingtonville

Score: Washingtonville 15, Monticello 49

Individual (3.1 miles): 1. Thomas Lawless (W) 17:40.9; 2. Tom Quinn (W) 17:41.3; 3. Liam Gildea (W) 17:41.6; 4. Thomas Garrison (W) 17:42.1; 5. Paul Catalano (W) 17:45; 6. Matt Barbookles (W) 17:45.3; 7. Evan Waterton (M) 17:45.9; 8. Matt Cupertino (W) 18:02.1; 9. Jesse Barringer (W) 18:07.8; 10. Shane Marchese (W) 18:25.5; 11. Lorenzo Castro (W) 18:46.6; 12. Gino Giacoio (W) 18:49.9; 13. Brandon Mancroni (M) 19:32.2; 14. Matt Warren (W) 19:39.1; 15. Bryan Nienstadt (W) 19:39.5.