MANHATTAN INVITATIONAL

(at Van Cortlandt Park, Bronx)

Varsity A: 1. Boston College High 127 points; 3. Mount Academy 136

Mount Academy (2.5 miles): 19. Fred Goodwin 13:39; 22. Travis Meier 13:44; 28. Eric Zumpe 13:49; 33. Tristan Moody 13:52; 34. Darren Baird 13:53

Varsity C: 1. Shenendehowa 87 points; 21. Beacon (B) 613; 25. Kingston (K) 755.

(2.5 miles): 74. Ryan Cory (B) 14:09; 91. Jayen Lare (B) 14:28; 128. Cameron Fairley (K) 15:07; 132. Matt Krom (K) 15:16; 147. Panagiotis Vakirtzis (B) 15:54; 150. RJ Atwell (B) 15:56; 151. Matthew Dowd (B) 15:57; 159. Jacob Kirschner (K) 16:15

Varsity D: 1. Shaker 144 points; 25. Monticello (M) 735; 28. Burke Catholic (B) 772.

(2.5 miles): 60. Brandon Mancroni (M) 14:11; 92. Evan Waterton (M) 14:33; 118. Manny Cocco (B) 14:51; 150. Ethan Wojciechowski (B) 15:14; 154. Ryan Murphy (B) 15:21; 168. Paul Eugenio (B) 15:44; 182. Nicholas Stachelek (B) 16:13; 191. Frank Flowers (M) 16:52; 192. Quentin Cruz (M) 16:54; 200. Christian Pedroza (M) 17:42

Varsity E: missing

Varsity F: 1. Trinity School 116 points; 5. Goshen (G) 183; 18. Rondout Valley (RV) 536.

(2.5 miles): 5. Nicolas Paneto (G) 13:11; 21. Stephen Perrillo-Sullivan (G) 13:42; 28. Andrew Johnson (G) 13:50; 60. Gregory Hannibal (G) 14;38; 69. Christopher Perez (G) 14:50; 91. Alvaro Fernandes (RV) 15:21; 92. Matthew Waruch (RV) 15:25; 107. Daniel McAvoy (RV) 15:45; 118. Dante Catalfomo (RV) 16:02; 128. Joshua Heuvel-Horwitz (RV) 16:34

Varsity G: 1. Cornwall (Cor) 40 points; 7. James I. O’Neill (O) 255.

(2.5 miles): 4. Blaine Doyle (Cor) 13:16; 5. Seth Bywater (Cor) 13:18; 7. Billy Ormiston (Cor) 1:34; 9. Tony Njoga (O) 13:37; 10. Justin Vreeland (Cor) 13:38; 14. Jack Teague (Cor) 13:43; 34. Harry Marson (O) 14:15; 40. Carl Tyce (O) 14:22; 73. Owen Bieger (O) 14:50; 99. Channing Greene (O) 15:23

BURNT HILLS INVITATIONAL

Division 3: 1. Burnt Hills-Ballston Lake 44 points; 5. Washingtonville (W) 177; 9. Monroe-Woodbury (MW) 253; 10. Minisink Valley (MV) 278; 22. Middletown (Mid) 625; 23. Ketcham (K) 678

(4,892 meters): 9. Thomas Garrison (W) 15:24; 14. Aiden Berlinski (MV) 15:33; 22. Liam Gildea (W) 15:54; 24. Andrew Yi (MW) 15:56; 32. Daniel Hynes (MW) 16:08; 36. Lorenzo Castro (W) 16:15; 39. Matt Smith (W) 16:17; 40. Steven Struk (MV) 16:18; 43. Joe Downs (Mid) 16:19; 47. Keith Allen (MW) 16:22; 70. Joseph Dewhurst (MV) 16:46; 73. Nate Mason (MV) 16:47; 75. Michael Brockway (W) 16:48; 78. Tyler Anderson (MW) 16:52; 80. Kajetan Leitner (MW) 16:54; 95. Caelen Munsch (MV) 17:06; 123. Vincent Vitulli (K) 17:37; 140. Leon Campbell (Mid) 18:00; 146. Michael McGowan (K) 18:19; 154. Alex Derise (K) 18:25; 155. Alexis Lopez (Mid) 18:29; 164. Jackson Usher (K) 18:54; 166. Patrick Long (K) 19:01; 173. Dramane Sangare (Mid) 19:27